O nas

Wydawnictwo Stara Szkoła – powstało w 2014 roku. Obecnie do priorytetowych celów wydawnictwa należy propagowanie przede wszystkim czeskich pisarzy.

Stara Szkoła zadebiutowała w styczniu 2015 roku powieścią Evžena Bočka Ostatnia arystokratka. Boček nawiązuje do najlepszych tradycji czeskiego humoru literackiego: Jarosława Haszka, Zdenka Jirotki oraz Michala Viewegha. Ostatnia arystokratka otrzymała w Czechach nagrodę za najśmieszniejszą powieść roku i stała się jednym z największych bestsellerów ostatnich lat.

Ponadto wiosną 2015 roku nakładem Starej Szkoły ukazała się powieść Lucynka, Macoszka i ja autorstwa Martina Reinera - tegorocznego laureata prestiżowej Nagrody im. Josefa Škvoreckiego i zwycięzcy ankiety "Lidových novin". Natomiast jesienią wydana została powieść Siekiera Ludvíka Vaculíka – bez wątpienia jedna z najważniejszych książek literatury czeskiej XX wieku.

Rok wydawniczy 2015 Stara Szkoła zamyka powieścią Ekożona - szczytową powieścią najpopularniejszego czeskiego pisarza - Michala Viewegha.


Stara Szkoła Sp. z o.o.

Rudno 16

56-100 Wołów

NIP: 9880294374

REGON: 022497532

KRS: 0000524191